tasima montaj robotlari header

Taşıma / Montaj Robotları

Uygulama ; Makine besleme, işleme ve pres fren besleme

GP SERİSİ

YASKAWA GP-serisi robotlar, kompakt yapılıdır ve hızlı taşıma performansı sunar.

GP modellerinin yük taşıma kapasitesi 7 kg ile 12 kg ve çalışma alanı 927 mm ile 1.444 mm aralığındadır.

Kolay kurulum ve bakım özellikleri sunabilen, zorlu çevre şartlarına dayanıklı ve yüksek taşıma hızları ile daha verimli çalışabilen yeni nesil robotlar.

ES SERİSİ

Esnek, 6 eksenli YASKAWA ES robot malzeme taşıma, makine besleme, punta kaynağı ve pres fren otomasyonunda üstün performans sunar.

ES modellerinini yük taşıma kapasitesi 165 kg ile 200 kg ve çalışma alanı 2.446 mm ile 4.004 mm aralığındadır.

Yüksek atalet momentine sahiptir. Daha yüksek eksen hızları ve hızlanma, döngü sürelerini önemli oranda kısaltır. Kompakt, ince tasarımı iş parçasına yakın konumlandırmaya izin vererek üretkenliği artırır.

SIA SERİSİ

İnce ve güçlü YASKAWA SIA 7 eksenli tek kollu robotlar montaj, muayene, makine besleme ve malzeme taşıma gibi otomatik işlemler için mükemmeldir.

SIA modellerinin yük taşıma kapasitesi 5 kg ile 50 kg ve çalışma alanı 845 mm ile 1.323 mm aralığındadır.

Yüksek bilek performansı ve dahili döşenen besleme kabloları olan devrim niteliğindeki tasarımı sayesinde bir yandan rakipsiz manevra esnekliği sunarken diğer taraftan kapalı alanlarda kullanımına imkan sağlar. Köşeler etrafından geçmesi ya da makinenin içine erişmesi çok daha kolaydır.

SDA SERİSİ

YASKAWA SDA modelleri "insan benzeri" hareket esnekliği ve yüksek hızlanmaya sahip ince ve çevik 15 eksenli çift kollu robotlardır. Montaj, parça transferi, makine besleme, paketleme ve diğer taşıma görevleri gibi çeşitli işlemler için ideal çözümdür.

SDA modellerinin yük taşıma kapasitesi 5 kg ile 40 kg ve çalışma alanı 845 mm ile 1.323 mm aralığındadır.

CSDA10F modeli temiz oda kullanımına yönelik tasarlanmıştır. Her iki robot kolu da farklı görevleri aynı anda görebilmek için senkronize olarak çalışabilir. Küçük ayak izi sayesinde kapalı alanlarda çalışıp değerli zemin alanından tasarruf sağlayabilir.

HP SERİSİ

Yüksek hızlı, 6 eksenli YASKAWA HP robot, malzeme taşıma, makine besleme, paketleme, kesme ve küçük ila orta büyüklükteki bileşenlerin montajı gibi çeşitli uygulamalar için üstün performans sunar.

HP modellerinin yük taşıma kapasitesi 6 kg ile 20 kg ve çalışma alanı 1.717 mm ila 1.915 mm aralığındadır.

Kompakt tasarımı sayesinde HP robotu minimum kurulum alanı gerektirir ve daha iyi parça erişimi sağlar; böylece, sınıfının en güçlü çok yönlü robotudur.

MH SERİSİ

YASKAWA MH, malzeme taşıma, makine besleme, malzeme işleme ve dağıtım gibi çeşitli uygulamalar için kullanılan esnek, 6 eksenli yüksek hızlı bir robottur.

MH modellerinin yük taşıma kapasitesi 3 kg ile 600 kg ve çalışma alanı 532 mm ile 3.106 mm aralığındadır.

Kompakt tasarımı sayesinde iş parçasına yakın konumlandırma yapılabilir ve böylece döngü zamanı azalır.