kaynak kesme robotlari header

Kaynak / Kesme Robotları

Uygulama; Ark kaynağı, punta kaynağı, lazer kaynağı, kesme

MS SERİSİ

YASKAWA MS-serisi robotlar özellikle punta kaynağı uygulamalarında kullanılır.

MS modellerinin yük taşıma kapasitesi 80 kg ila 120 kg ve çalışma alanı 1.623 mm ila 2.236 mm aralığındadır.

Bu 6 eksenli robotlar üstün tasarımı ve daha küçük punta kaynağı tabancası kullanabilmesi sayesinde geleneksel ağır hizmet robotlarına karşı avantajlıdır ve robotun iş parçasına daha yakın konumlandırılabilmesi kaynak hatlarını kısaltır, döngü zamanlarını kısaltır ve sonuç olarak, kaynak hatlarının esnek ayarlanmasına imkan tanır.

Dahili döşenmiş kablolar L ekseninden robot soketine ve ayrıca S ekseninin merkezinin içinden uzanır.

MC SERİSİ

YASKAWA MC, yüksek doğruluklu görevler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu robot lazerli kesme, kaynak ve plakaj gibi lazer uygulamaları için özellikle önemlidir.

MC modelerinin yük taşıma kapasitesi 50 kg ve çalışma alanı 2.038 mm'ye varabilir.

Yüksek taşıma yükü sayesinde büyük lazer kafaları bile iş parçası üzerinde farklı yollarda hassasiyetle hareket etmek gibi işleri görebilir. Bu özelliği robotun daireler, eğriler ve düz yollar boyunca hareket edebilmesini sağlar.

MA SERİSİ

YASKAWA MA 6 eksenli robot özellikle büyük özen gerektiren ark kaynağı uygulamaları için tasarlanmıştır. Üstün kablo besleme sistemi, dahili döşenen kabloları ve çalışma mesafesi ile kaynak kalitesini önemli oranda artırır.

MA modellerinin yük taşıma kapasitesi 3 kg ile 15 kg ve çalışma mesafesi 1.434 mm ile 1.904 mm aralığındadır.

Yüksek hassasiyetli izleme ve entegre besleme hatları iş parçalarıyla ve odadaki diğer robotlarla çarpışmayı önler ve hamlaç hortumu paketi aşınmasını en aza indirir. Hızlı hareket işlem dizileri kaynak döngü zamanını kısaltır.